AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 16:48
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
MANAVGAT HAVA DURUMU
MANAVGAT
 
ANTALYA NARAS BARAJI SULAMASININ % 75 İ TAMAMLANDI
 
Tamamlandığında toplamda 71 420 dekar tarım alanını Sulayacak olan Naras Barajı Sulamasının % 75 i tamamlandı.
 
 

Tamamlandığında toplamda 71 420 dekar tarım alanını Sulayacak olan Naras Barajı Sulamasının % 75 i tamamlandı.

Devam eden çalışmalar ile ilgili bir açıklama yapan DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür; Toplamda 71 420 dekar tarım alanını cazibeli olarak sulayacak olan Naras Barajı Sulaması inşaat çalışmalarımız sorunsuz ve hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Naras Barajı Sulama Projesi ile Naras Barajından alınacak Su ile 15 870 dekar tarım alanının basınçlı borulu sistemle sulanması sağlanacaktır.

Manavgatta mevcut durumda 55 550 dekar tarım alanı Kalenler ve Sarılar pompa istasyonlarından pompajla sulanan klasik sulama şebekesi ile sulanmaktadır.

Klasik sistem ile yapılan sulamalarda su kaybı meydana gelmekte ve istenilen ürün çeşidi ve kalitesi elde edilememektedir.

Manavgat Naras Barajı Sulama Projesi tamamlandığında Kalenler ve Sarılar pompa istasyonlarından pompajla sulanan 55 550 dekar tarım arazisinin de sulama şebekesinin cazibeli sulamaya çevrilmesi ile birlikte toplamda 71 420 dekar tarım alanının cazibeli olarak sulanması sağlanacaktır.

İnşallah bu modern sulama sistemi çiftçimizin hem ürün kalitesinde, hem de çeşidinde artışa vesile olacaktır. Daha çok üretim alanı ile beraber Manavgat ilçemizde istihdam alanı da artacaktır.

Çiftçimiz daha çeşitli ve verimli ürün elde edince ekonomik olarak daha refah bir duruma gelecektir. Çiftçimiz kazanınca da ülkemiz kazanacaktır.

Naras Barajı Sulaması projemizi tamamlandığımızda Manavgat ilçemizin ve çevre köylerinin sulama suyu problemini çözüme kavuşturmuş olacağız

DSİ olarak bütün çaba ve gayretimiz vatandaşın refah düzeyini yükselterek, geleceğe ekonomik olarak daha güçlü bir ülke bırakmaktır.

Çalışmalarımızda emeği geçen DSİ ve Firma elemanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

NARAS BARAJI SULAMASI İNŞAATINDA

Ana hat üzerinde Ø 2300 mm lik boru montajı yedek 9 da Ø 1000 mm lik ÇTP boru montajı yedek 4-2 de PE Ø 560 lık P boru montajı ve sanat yapılarının yapımı devam etmektedir. 

 
 
27 Ağustos 2015 Perşembe - 12:45
10580 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com