AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 15 Kasim 2018 Persembe 16:48
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
MANAVGAT HAVA DURUMU
MANAVGAT
 
ÖNER MANAVGAT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
 
30 Mart 2014 Yerel seçimleri öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Manavgat Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayanların arasına Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ali Rıza Öner ‘de katıldı.
 
 
30 Mart 2014 Yerel seçimleri öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Manavgat Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayanların arasına  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ali Rıza Öner ‘de katıldı.  Ak parti İlçe Binasında gerçekleştirilen aday adaylığı açıklamasında Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu, Ak Parti Manavgat Kadın kolları Başkanı Av. Eda Temur Tansak, Gençlik Kolları Başkanı Erhan Çetin, Ak partili Belde belediye başkanları ile  partililer katıldı.
Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Öner resmi başvuru töreninden önce partililere baklava ikramında bulundu.  Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Mektepiloğlu yaptığı açıklamada, 30 Mart Yerel seçimlerinde  Manavgat’ı Ak parti hizmetleri ile tanıştıracaklarını belirterek  tüm aday adaylarına başarılar diledi.
Ak parti Manavgat Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Ali Rıza Öner Siyasi olarak ise Manavgat eski Belediye Başkanlarından dayısı Remzi Güven' in telkinleriyle 1995 yılında Anavatan Partisi İlçe Gençlik kolu Başkanı olarak siyasete başladığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:” 1999-2004 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. 2007 seçimlerinde Anavatan Partisinden Antalya ili 2.sıra milletvekili adayı oldum. Seçimlerin ardından Anavatan Partisinden istifa ettim.
İlçe Başkanlığım döneminde Manavgat için yaptığımız hizmetlere göz atacak olursak.
1.      Manavgat Vergi Dairesi Hizmet binasının kazandırılması.
2.      Manavgat DSİ Hizmet binasının kazandırılması.
3.      Manavgat Tapu ve Kadastro Hizmet Binasının Kazandırılması.
4.      Manavgat TEDAŞ Müdürlüğü binasının tamamen restore edilmesi.
5.      Manavgat SSK Dispanserinin tamamen restore edilmesi.
6.      Manavgat İlçesi Elektrik Havai hatlarının yer altına alınması için yaklaşık( 2001 değeri ile ) 5 trilyon olan ihalenin yapılması ve kent içinde havai hatların yer altına alınmaya başlanması.
7.      Manavgat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik istasyonunun tefrişatı ve açılması.
8.      Manavgat Emniyet Müdürlüğünde yabancılar şubesi ve Pasaport bürosunun açılması (Daha önce tüm halk özellikle hacı adayları pasaport almak için 2 defa Antalya' ya gitmek zorundaydı.
9.      Köprüçay ve rafting merkezinin Elektrik ve rafting şirketlerinin lisans işlemlerinin yapılması.
10.    Ilıca -Evrenseki -Çolaklı-Gündoğdu Turizm yolunun planlanması ve yaptırılarak hizmete açılması.
11.    Oymapınar bölgesinin turizm alanı olması ve bu bölgenin turizme kazandırılması.
12.    Turizm yollarının ve aydınlatmaların yaptırılması.
13.    İlçenin tüm Beldelerine ve köylerine TEDAŞ ,DSİ, Turizm ve Maliyeden yapılabilecek tüm yardımların yaptırılması gibi hizmetleri sayabiliriz
14.  Oymapınar Mehmet Bozkurt İlköğretim okulu ve Sağlık Ocağı.
Öner neden Manavgat Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu ise şu sözlerle açıkladı:” Manavgat 150 binin üzerinde turistik yatak kapasitesine sahip, yılda 4 milyon turist ağırlayan Türkiye Turizminin lokomotifi ve gözbebeği olan bir ilçemizdir. Hal böyle iken: dünyanın dört bir yanından değişik ülkelerden insanları ağırlayan Manavgatımızda Allah vergisi deniz-kum-güneş- tarih ve yatırımcılarımızın yaptırdığı dünyada eşi benzeri bulunmayan turistik tesisler ülkemizin ve Manavgat’ın yüz akıyken, turizm ve vergi girdisiyle Türkiye’nin 50 ilinden daha büyük olan Manavgat’ın hak ettiği hizmetleri alamadığını görmekteyiz.
Manavgat’ın hak ettiği hizmetleri bahane değil projeler üreterek kazandıracağıma olan inancımdan dolayı Yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı AK Parti’den aday adayı olmaya karar verdim. Siyasi tecrübem ve Manavgat’a hizmet aşkım ile Manavgat’ı iktidar ile buluşturmak için aday adayı olmaya karar verdim
 
 
13 Aralık 2013 Cuma - 17:14
9424 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com